ŞEHİR

Randevu @ Mums

By November 16, 2013 No Comments

image_1

Ben galiba Londra’yı özledim. Son zamanlarda nereye gitsem ondan bir parça buluyorum.

Bugün, Nişantaşı-Karaköy yürüyüş rotamı yeni tamamlamış, mola vereyim diye bakınırken Mums çıktı karşıma. Fransız Geçidi’nin köşesinde 8-9 masalı kahve. Kendimi birden olduğum yerden soyutlayıp, havanın kapalı olduğu bir Pazar gününde Columbia Road & Flower Market’in ortasına ışınladım. Tam o sırada “Excuse-me” diye bir turist elinde haritayla belirdi dibimde. Fizik kurallarını boşver. Londra’dayım.

image

Mums tuzvebiber blog’unun yazarı Yıldız tarafında açılmış. İçki, sıcak yemek yok. Onun yerine tek atımlık macchiato, mascarpone peynirli limonlu pay, Cumartesi-Pazar günleri de 25 TL’ye içinde kinoa salatasının da bulunduğu brunch var. 5 dakika yürüme mesafesinde yaşıyorsan, evlere ve ofislere servis mevcut. Daha uzak rotalar için gelip de alman gerekiyor. Haftaiçi 20:30’da kapanıyor kapılar, haftasonları 21:30’a kadar yolu var.

image_2

Kahve tamam, dükkan tamam. Bir tek pasaja kurulacak çiçek pazarı eksik. Onu da biri ayarlarsa, pazarları ha Doğu Londra’ya gitmişim, ha Karaköy’e.

image_3

Ahaliye not: Mekan küçük. Beğendiniz diye dört saat masada kamp kurmayın. Sizden sonra geleceklere yer açmak amacıyla azami oturma sürenizi 45 dakikaya ayarlayın.

Ahaliye ikinci not: Pazartesi Mums kapalı.