ŞEHİR

Röyksopp danışmadan bekleniyorsunuz

By June 21, 2009 No Comments

picture-22

Nişantaşı boş. Den Cafe boş. Cihangir, Smryna, White Mill, Kahvedan. Boş. Boş. Boş. İstanbul’da yine inlerle cinler yakan top oynamakta. Can tutmayı başaranlarsa çoktan Alaçatı’da.

Önce bunu Çeşme bir iki uçağının cuma akşamından kalkmış olmasına bağladık, yarım saat sonra gerçeklere uyandık. AKM’nin önünde Santralİstanbul minübüsünü bekleyen kuyrukları görünce. Biz henüz teşrif edemedik ama bugün herkes festivalde. Muhtemelen şimdi ilk biralar alındı, çimlik alandaki yerler kapıldı, akşamki line-up için şerefeler kalktı. Wii Fit, langırt, Juggling Zone, Senin sahnen bölümleri hareketlenmeye başladı. Tabii bunlar duyduklarım. Henüz gözümle olanları görmedim.

Benim günüm dokuzda başladı. Telefonun saatiyle. Duş, diş, yüz ritüellerinden sonra Röyksopp için çeşitli protokoller yaşandı. On iki kişi hangi otelde kaldıklarını, beş kız uçağın kaçta indiğini, üç akıllı davetiye meselelerini, bir kişi de henüz İstanbul’da bulunmayan yeni albümlerini sordu. İyi bir rehberden bekleneceği üzere suskunluğumu korudum. Baş sallama tekniğini kesinlikle reddettim. Onun yerine akşam serin olacak konser alanında giymek üzere hırka bulmak için http://www.zara.com/‘ ‘ya girdim. TRF bölümünde örme elbiseler, koyu sarı t-shirt’ler; abiye tarafında kemerden bağlı straples elbiseler… Bilgi vermek için yazıyorum. Kesinlikle alışveriş yapmadım. Ortalama fiyatlar 50-100 aralığında.