balıkçıİLİŞKİrestoran

Seçilmiş ızdırap

By December 12, 2009 March 19th, 2010 No Comments

vona

Hava nasıl, su napar, atmosfere çıktın mı, uzayda kimler var gibi sıradan sorulardı. Karşılığında on iki satırlık mail attı. Sinir içinde. Bu saçmalıklarınla uğraşamam. Yapacak milyon tane şeyim var. Kendimi adamın peşinden koşan sapık gibi hissettim o an. Aman tamam dedim buna mı vakit ayırıcam.

Adamları mutlu edemiyoruz. Orası kesin. Yemeğin tuzu az olsa, kırk yılın başında mutfağa girdin onu da becerememişsin diye sinirlenirler, bu hafta sonu İstanbul’dan kaçalım desen, pazar günüm var dinlenecek onda araba mı kullanıcam diye homurdanır. Cuma akşamı Vonalı Celal‘de yer ayırtmak konusunda ısrarcıysanız ya saat onda maçı, ya patronla toplantısı ya da arkadaşlara sözü vardır. Trafikte otobüslere, lokantada garsona, mağazada satıcıya, sokakta köpeklere bağırır. Sevgilim canın neye sıkkın sözcükleri sakın ağzınızdan kazara çıkmasın. Bütün suç sürmeyi bilmeyen kıroların, yere sakız atan çocukların, kırmızı ışıkta durmayan yayaların. Ve tabii o elbiseye 300 TL verdiğiniz için sizin.

Eğer bu adamla kalmaya niyetliyseniz kızlarla dedidokuya, Aşk-ı Memnu tekrarlarına, Selim’le konuşmaya, yarım saatlik banyolara, akşam likörüne, pandispanyaya, nerdesin mesajlarına, cuma planlarına bir süre ara verin, “moyen” saatlerine katlanmayı öğrenin.

Vonalı Celal: Kennedy Caddesi Sahil Yolu No: 40/1 Ahırkapı