Alaçatı

tatildeyim.

By July 21, 2012 No Comments

Bugün telefona bakmadım. Sırf bu yüzden dün kendisiyle çalmazsam kıracağım tonunda bir sözleşme yaptığım Skype’ın dört cevapsız aramasını ve iki mesajını görmedim. Tabii bu noktada test için arayan bir operatörden bahsetmiyorum. Hattın ucunda beklenen adam vardı.

Babylon, Okan’ın Yeri, Cafe Pi tadındaki sahillerin hiçbirine gitmedim. Denizde dört kulaç atıp durmak ve çarpacak biri var mı suretiyle ortamı kolaçan etmek endişesinden de kurtulmuş oldum.

Mailleri okumadım. Gelenleri “Pazartesi ilgilenecekler” listesine atmış oldum.

Sabah kahvaltısında öğle yemeğini, öğle yemeğinde akşam nerede sonlanacağımı, akşam düşerken gece dans edecek yer bulma sorunsallarını düşünmedim. Üzerime ne giyiyim diye hiç ilgilenmedim, ıslanan bikininin altını da üstüne de güneşte domates misali kurutmak hakkımı kullandım.

Bugün Alaçatı’nın aşağılarında, Gubiba Otel‘in kendini kabak sanan limonları arasında; kütür kütür biberin, lor peyniri altına sürülmüş acukanın, köy ekmeğinin, otlu omletin, evde yapılmış incir reçelinin olduğu sofraya oturdum.

Oben Budak’ın Falan Filan kitabını 10:30 itibariyle okumaya başlayıp, 15:42’de bitirdim ve kendimden bir şeyler değil, çok şey buldum. Ben Dillon’cuyum diye düşündüm. Hatta hayatımın şu noktasında yanına iki tane de çarpı koydum. Bunun devamında Adrien’e dönerse Bige senden ne adam ne kadın ne de kasaba olur diye bir yerlere not aldım.

Öğle yemeğinde kimyonlu köfte, bahçeden toplanmış fesleğenle yapılan makarna, havuçlu nar ekşisinin moruna buladığım salata, yazlıkta tadı başkadır yoğurt yedim. Klorsuz havuza girdim çıktım. Ece de bone yok diye duşa girdi çıktı. Nazlı bilgisayarını güneşte bırakmış, onu topladım tam bir anne edasıyla da cıkcıklandım. Ben bu kova burçlarını pek seviyorum, bir kez daha anladım. Odamızı o kadar ev yapmışız ki toplayalım mı dediklerinde Aaaa ne lüzum var diye şaşkınlıklar geçirdim. Sütlü kahve içtim. Göksel-Karşı Kıyıya şarkısı çalınca çok mutlu oldum. Call Me Maybe klibini izleyince kendimden geçtim. Bol su ve soda içmeyi unutmadım. Araba yağı lakaplı güneş kreminden bir miktar sürdüm ki güzel güzel yanayım.

Bugün. Tatildeyim. Şimdi de masaya 5 çayı zamazingoları geldi. Yiyorum.